Cyklokros: Zlámalík druhý, Štybar čtvrtý …

I přes čtvrté místo posbíral Zdeněk hlavní výhry!!! …

Poslední závod v letošním roce absolvoval Zdeněk v belgickém Bredene, kde se jel Silvester cyclo-cross. Už po dvou kolech bylo téměř rozhodnuto, když se na čele vytvořila skupinka Štybar, Vanthourenhout a Albert. Dvě kola před cílem ale najel Albert do pásky a do tyče a při návratu do čela závodu s sebou vyvezl i Zlámalíka.

Nicméně v závěrečné fázi závodu se projevila týmová spolupráce členů stáje BKCP-Powerplus, kdy Albert takticky ponechal díru, aby Vanthourenhout mohl v dlouhém sprintu vyhrát o několik metrů před Zlámalíkem.

Hlavní výhrou byla motorka Vespa s obsahem 125 ccm za spurty v cíli každého kola a protože všechny kromě cíle vyhrál Zdeněk, vyhrál i motorku. Dále byla vypsána prémie 1.000 € za nejrychleji zajeté kolo a i tu bral Zdeněk.