Mistrem ČR popáté Zdeněk Štybar

V kategorii Masters startoval i Tonda Lacina. …

Na trati v Hlinsku se vystřídal asfalt, bláto, sníh, ledové plotny a chvilkami i déšť. Nejdříve ji vyzkoušeli veteráni, kde v kategorii „C“ startoval i stříbrský Tonda Lacina, samozřejmě za bouřlivého povzbuzování stříbrských fanoušků. Tonda se po dojetí rozdělil o své dojmy z trati s předsedou Fan klubu Zdeňka Štybara Vláďou Špilerem. 

V hlavní kategorii Elite Zdeněk opatrně odstartoval, ale hned v úvodním kole se protáhl na čelo závodu a natrvalo se odpoutal od svých pronásledovatelů. Polovinu závodu se za mistrem světa v cyklokrosu s cca 20″ ztrátou držel vicemistr světa z cross country horských kol Jaroslav Kulhavý, který pak ale začal ztrácet, přeci jenom není z MTB zvyklý na tak svižné tempo. To byl signál pro v poslední době se rychle lepšícího Martina Zlámalíka, aby zrychlil a dostal se před Jardu Kulhavého. Zdeněk jel poslední tři kola už na jistotu. 

Zdeněk si liboval, že ho fanoušci hnali po celé trati dopředu. Velká část trati vedla po přehledné louce a kdykoli se na ní Zdeněk objevil, neutuchající hlas trubek a řehtaček jeho fanoušků ho hnal dopředu. Zdeněk po závodě svým fanouškům poděkoval a zatancoval si s nimi vítězný tanec. 

Zdeněk se tak v počtu mistrovských titulů vyrovnal jak svému trenérovi Vojtovi Červínkovi, ale i stájovému kolegovi Petru Dlaskovi, který dojel čtvrtý. Rekord v počtu mistrovských titulů drží vloni zesnulý Radomír Šimůnek starší, který vyhrál národní šampionát celkem sedmkrát. 

Zdeněk se po závodě přesunul do Vídně, kde přespal a v neděli ráno odletěl trénovat na Malorku. Po sezóně ovlivněné problémy s kolenem má jasný cíl a to uspět na MS. „Kdybych neobhájil titul světového šampióna, budu jezdit v dresu mistra republiky.“ vyjádřil svou spokojenost po mistráku Zdeněk. 

Belgický šampionát, který nás nejvíce zajímá, se jel V neděli. Obdobným způsobem jako Zdeněk se stal mistrem Belgie Niels Albert, s více jak minutovou ztrátou dojeli Bart Wellens a Kevin Pauwels, Sven Nys závod nedokončil. I v dalších zemích vyhráli favorité, které vídáme většinou v první světové desítce. V Nizozemí Lars Boom, v Německu Philipp Walsleben, ve Švýcarsku Christian Heule, ve Francii Francis Mourey a v Itálii Marco Aurelio Fontana. 

Výsledky Mistrovství ČR Hlinsko 8.1.2011:
1. Zdeněk Štybar 1:04:45
2. Martin Zlámalík +52″
3. Jaroslav Kulhavý +1´19″
4. Petr Dlask +2´04″ 
5. David Kášek +2´16″
6. Vladimír Kyzivát +2´29″ 
7. Tomáš Paprstka +2´47″
8. Karel Hník +3´22″ 
9. Ondřej Bambula +3´23″ 

Fotogalerie – Mistrovství ČR Elite muži v cyklokrosu v Hlinsku 8.1.2011. 

Fotogalerie Laco Kajaby. 

Fotogalerie – Mistrovství ČR Masters – Tonda Lacina. 

Videogalerie – Mistrovství ČR Elite muži v cyklokrosu v Hlinsku 8.1.2011. 

Záznam ČT4 Sport – Mistrovství ČR v cyklokrosu v Hlinsku. 

Šot ze sportovních zpráv ČT – Mistrovství ČR v cyklokrosu v Hlinsku. 

Minulý závod. 

Pojeďte na mistrovství světa v cyklokrosu. 

Jak se stát členem Fan klubu Zdeňka Štybara? 

Stránky Fan klubu Zdeňka Štybara. 

Odkaz na www stránky Zdeňka Štybara.

Autor: Ing. Josef Hrábek #ZŠ#