Zdeněk Štybar

 

Tůr de Lužná 2015

Ráno vycházející sluníčko slibovalo krásný teplý den. ...

Což nebylo toto léto nic vyjímečného. Před desátou hodinou, kdy se objevili první cyklisté, se rtuť už šplhala vysoko nad 20 stupňů. V 10:30 kdy byl plánovaný začátek zápisu účastníků, byl v Lužné čilý ruch.

Už průběh zapisování naznačoval, že i přes vysoké teploty, které v letosním létě panují, bude účast opět hojná. Na tři připravené trasy 10, 30 a 45 kilometrů se tedy vydalo 197 účastníků. Trasy byly vedené okolím Boru, jeho okolní přírodou a tak aby se pokud možno vyhnuly velkému silničnímu provozu.

Během vyjížďky byla možnost občerstvení a posilnění na další cestu. Poprvé mohli účastníci zahnat žízeň v Dolech, kde se již několik let koná tento víkend pouť u kaple Pany Marie Sněžné. Další „tankování“ bylo možné u bistra ve Skviříně. Zde se také výletníci mohli rozhodnout podle zbývajících sil, jestli vyrazí rovnou přes Bor zpět do Lužné, nebo si přidají porci několika kilometrů přes Boječnici, Nový Dvůr a Muckov. Odpoledne se ještě losovala tombola, která mohla být připravena díky sponzorům a štědrým dárcům.

Tímto bychom chtěli poděkovat Městu Bor, všem sponzorům, dárcům a hlavně kamarádům, bez jejichž pomoci by se tato akce nedala zorganizovat a uskutečnit.

A poznatek na závěr:
Je vidět, že cyklista je tvor vnímavý a ostražitý. Záludnost od pořadatelů, kdy do popisu trasy úmyslně zaměnili vpravo a vlevo, byla odhalena ještě před startem.

Pozvánka na akci.Autor: Petr Pich #ZŠ#
FotoFotoFotoFotoFoto
FotoFotoFotoFotoFoto
FotoFotoFotoFotoFoto
Foto