MTB: Štybar v Bystřici p.H. úspěšně

Ani 62. místo na startu mu nezabránilo útočit na čelo závodu! …

Zdeněk zatím neměl potřebné body v žebříčku MTB, proto byl na startu se startovním číslem 62 (69 startujících) vzadu. Snažil se proto, aby se před prvním sjezdem dostal co nejvíce dopředu. Pořadatelé totiž podcenili vzdálenost od startu k prvnímu sjezdu, takže nedošlo k natáhnutí startovního pole a první sjezd se sjížděl, či spíše sbíhal, loket na loket. To byla samozřejmě výhoda pro čelo závodu, které sjezd skutečně sjíždělo a získávalo potřebné metry náskoku.

Teprve potom se mohl začít Zdeněk propracovávat dopředu. Horská kola se oproti cyklokrosu jednou na dvojnásobný čas, tedy na 2 hodiny, takže času bylo relativně dost. Zdeněk jel přesně tak, jak ho známe a to naplno. V průběhu závodu se propracoval na lepší pozici, ale pak mu došly síly a klesl na konečné pěkné šesté místo. O tom, že Zdeněk dal do závodu vše, svědčilo i to, že se v cíli sotva držel na nohou.

Zdeněk za šesté místo získal 50 bodů a za 14 dní v České Kamenici bude mít daleko lepší startovní pozici. Pokud byste měli zájem jet Zdeňka povzbudit, pošlete e-mail na FanStyby@stribro.cz. Podle počtu zájemců bude FAN KLUB Zdeňka Štybara řešit dopravu.