Štybar a Nashová týden před MS na bedně!

Zdeněk celkově ve světovém poháru třetí. …

V posledním závodě Světového poháru v cyklokrosu 2011/2012 v nizozemském Hoogerheide byla po týdenním dešti klasická rozbahněná cyklokrosová trať. Nicméně silný vítr a teplota dosahující 8 stupňů přispěly k velice rychlému vysušování tratě. Hutné bahno se však nepříjemně lepilo na kola.

Obě naše top cyklokrosařky jely opět dobrý závod, obě se vyhnuly díky předním pozicím na startu nebezpečnému pádu hned po startu závodu. Pavla Havlíková dojela desátá a Kateřina Nash třetí, když o druhé místo přišla podklouznutím v konci závodu.

Závod kategorie Elite muži byl poznamenán taktizováním o celkové pořadí v seriálu, cyklokrosové hvězdy nebyly zpočátku závodu na jeho čele vidět a vyčkávaly na vývoj závodu. Kevin Pauwels jezdil kolem pátého místa Sven Nys a Zdeněk Štybar uzavírali první desítku, Niels Albert byl ještě dále. První kolo se jelo pohromadě, teprve v závěru druhého kola si vybudovala trojice Meeusen,Vantornout a Mouray 7″ náskok před trojicí Pauwels, Nys a Albert. Zdeněk se ztrátou cca 11″ táhl zbytek startovního pole.

Albert vystartovat stíhat vedoucí trojici. Zezadu Zdeněk nejdříve sjel Nyse s Pauwelsem a pak se postaral o spojení obou skupin v sedmičlennou vedoucí skupinu, která vzápětí natolik zpomalila, že jí zezadu dojel ještě Radomír Šimůnek se Svenem Vanthourenhoutem. Tato vedoucí devítičlenná skupina pak měla náskok zhruba 19″ před ostatními. Čtyři kola před cílem zaútočil Zdeněk, v háku s ním se utrhli Kevin Pauwels, Tom Meeusen a Klaas Vantornout. Za nimi se marně snažili o docvaknutí Niels Albert a Sven Nys.

Když Kevin Pauwels zjistil, že jeho rival o první místo v seriálu světového poháru, Sven Nys, zaostává, začal hýřit aktivitou a jel naplno, udrželi se ho jen Štybar a Vantornout. Zdeněk ale v předposledním kole na druhé pozici udělal technickou chybu a Kevin měl rázem 5″ náskok, který si tvrdě hlídal až do cíle. Klaas tempu v posledním kole nestačil a tak první tři projeli cílem bez spurtování.