Štybar ve svěťáku v Koksijde na bedně

Zdeněk nastupoval ke třetímu závodu světového poháru v belgickém Koksijde po téměř třítýdenních problémech s kolenem, které ho i v týdnu při tréninku bolelo. Nicméně kontrola v nemocnici v Pellenbergu ukázala, že zánět ustupuje.

Zdeněk opatrně vystartoval, ale v terénu se rychle propracoval na špičku a spolu se svými týmovými kolegy Tomem Meeusenen a Kevinem Pauwelsem si během prvního kola v písčitých dunách vypracovali několika sekundový náskok. Pak za nimi vystartovali a rychle je docvakli další dva Belgičané, Bart Aernouts a Rob Peeters. Tato pětičlenná skupina měla v cíli prvního kola již 12″ náskok.

Ve druhém kole z vedoucí skupiny odpadl Rob Peeters při výměně kola v depu. Za vedoucí skupinou se vydal Sven Nys na čele další skupiny, a když měnil kolo v depu i Zdeněk, obě skupiny se spojily a na čele se vytvořila devítičlenná vedoucí skupina se všemi favority.

Po problémech Nyse s řetězem nastoupil v polovině závodu Niels Albert a začal se sólovou jízdou rychle vzdalovat a svůj náskok vyjma posledního kola neustále zvyšoval a v klidu si dojel pro vítězství. Za ním se vytvořila trojice Štybar, Nys a Wellens a za nimi na dohled jezdil Bart Aernouts.

Rozhodnutí přišlo až v posledním kole, kdy Zdeněk zvýšil tempo a v písčitém výběhu za ním podklouzl Bart Wellens, čím nepatrně zbrzdil i za ním běžícího Svena Nyse a Zdeňkovi už ty dvě vteřiny stačily k tomu, aby si náskok udržel až do cíle a dojel druhý před Svenem Nysem.

Zdeněk sice ve vlastním závodě neměl potíže s kolenem, ale ty předcházející, které ovlivnily jeho trénink, se projevily v jeho „špatných nohou“, takže byl nakonec za druhé místo rád. Zdeněk i po dnešku průběžně vede světový pohár o 15 bodů před druhým Nielsem Albertem.

V závodě žen nejela naše Kateřina Nashová, která v předcházejících dvou závodech světového poháru dojela třetí a v průběžném hodnocení se tak propadla na páté místo. Pavla Havlíková dojela sedmá a sedmá je i v průběžném hodnocení.