Štybar vyhrál celkově Superprestige

Světová cyklokrosová špička se sešla k poslednímu …

závodu série Superprestige v belgickém Vorselaaru. V celkové klasifikaci byl před závodem na čele Štybar s Albertem se stejným počtem bodů, takže závod sliboval taktický boj. V Belgii přituhlo, napadl sníh a trať klouzala. 

Zdeněk odstartoval dobře a do terénu najel jako třetí. Když ho Sven Vanthourenhout nechtěl pustit do čela, nechal mu několik metrů náskok pro případ jeho spadnutí. Ve druhém kole se začalo padat, ale Zdeněk se padnutým jezdcům před sebou vyhnul. Jezdci ze stáje Nielse Alberta překypovali na čele závodu aktivitou a bylo jasné, že jim jde o celkové vítězství Alberta. 

Zdeněk se uklidil zhruba na páté místo a jel na jistotu spolu se Svenem Nijsem, na čele závodu se ve třetím kole usadil Radomír Šimůnek se Svenem Vanthourenhoutem, zhruba 6″ za nimi jel Albert a 12″ Nijs se Štybarem. Na trať se začal snášet drobný déšť a trať začala o to více klouzat. V pátém kole se na čele sjela šestičlenná skupina. 

V šestém kole Zdeněk zaútočil, do háku se mu stihl pověsit jen Radomír Šimůnek. Albert táhl stíhací skupinu, která měla zhruba 4″ ztrátu. V sedmém kole Zdeňka ale postihl defekt a musel měnit kolo, což ve výsledku znamenalo 7″ ztráty na vedoucí trio Albert, Šimůnek a Nijs. 

Dvě kola před cílem se snažil jít dopředu Sven Nijs, ale Radek Šimůnek dělal vše pro to, aby ho nepředjel. Nakonec to dopadlo tak, že v momentě, kdy Sven Radka předjížděl, Radek podklouzl a srazil i Svena, což ve výsledku znamenalo, že na čele byl sám Albert a za ním stále se 7″ ztrátou jel Zdeněk. 

Při vjezdu do posledního kola oba spurtovali, nicméně Zdeněk se přiblížil Albertovi na 4″. V posledním kole jel Zdeněk na maximální riziko a v polovině posledního kola Alberta docvakl. Několik zatáček se oba předjížděli, aby Zdeněk nakonec získal několik metrů náskoku, který udržel až do cíle. Ve spurtu o třetí místo vyhrál Radomír Šimůnek nad Svenem Nijsem. 

Zdeněk tak v této sezóně po Světovém poháru a mistru světa získal vítězství v další sérii závodů v Superprestige. 

Výsledky Superprestige Vorselaar Belgie 14.2.2010:
1. Zdeněk Štybar 57’58”
2. Niels Albert +6″
3. Radomír Šimůnek +9″ 
4. Sven Nys +9″ 
5. Dieter Vanthourenhout +59″
6. Klaas Vantornout +1’15”
7. Jonathan Page +1’27”
8. Christian Heule +1’41” 
9. Mariusz Gil +1’52” 
10. Bart Wellens +2’08” 
11. Kevin Pauwels +2’16” 
12. Petr Dlask +2’31” 

Výsledková listina Superprestige belgický Vorselaar 14.2.2010. 

Video Superprestige belgický Vorselaar 14.2.2010. 

Videa Superprestige belgický Vorselaar 14.2.2010. 

Sestřih závodu + poslední kolo Superprestige belgický Vorselaar 14.2.2010. 

Zdeňkův komentář. 

Celkové výsledky Superprestige 2009/2010.

Minulý závod.

Jak se stát členem Fan klubu Zdeňka Štybara?

Odkaz na www stránky Zdeňka Štybara.

Autor: Ing. Josef Hrábek #ZŠ#