Štyby to je třída, Elite jen zírá!

Tak tenhle popěvek slyšel Zdeněk po závodě v Plzni. …

Sedmý Zdeňkův závod sezóny 2010/2011 a sedmé vítězství v sezóně, tentokrát v druhém závodě Světového poháru v cyklokrosu v Plzni.  Nicméně nebylo to zdaleka tak jednoduché.

Zdeněk opět skvěle odstartoval, na začátku závodu jel opět naplno a velice rychle roztrhal startovní pole. Sekundovat mu dokázal jen Niels Albert. Za nimi jela skupina pronásledovatelů vedená Svenem Nysem. Překvapivě se z ní na vedoucí dvojici dokázal dotáhnout pouze Zdeňkův týmový kolega Kevin Pauwels.

Tato trojice v nepříjemném větru dobře spolupracovala a držela si od pronásledovatelů odstup. Čtyři kola před cílem Zdeněk nastoupil a spolu s Kevinem utrhli Nielse. Totéž zopakoval Zdeněk při průjezdu do posledního kola, bohužel Kevin v té době zrovna píchl, takže se žádný souboj nekonal, Zdeněk získal rozhodující náskok a s přehledem zvítězil před Kevinem Pauwelsem a Nielsem Albertem. 

Vynikajícím předkrmem před hlavním závodem byl závod žen. České reprezentantky ukázaly, že na to mají. Kateřina Nashová si stejně jako před týdnem ve švýcarském Aigle dojela pro třetí místo, škoda jejího zaváhání na startu, které ji vyřadilo z boje o ještě lepší umístění.

Famózní závod odjela Pavla Havlíková, která nakonec dojela čtvrtá. Velmi pěkně zajela i Jana Kyptová. Dlouho to vypadalo, že budeme mít v první desítce tři závodnice, nakonec Jana dojela třináctá se ztrátou pouhých devíti sekund na desáté místo.

Výsledky SP Plzeň v cyklokrosu 24.10.2010:
1. Zdeněk Štybar 1:05:52 

2. Kevin Pauwels +18″ 
3. Niels Albert  +33″ 
4. Francis Mourey +41″ 
5. Sven Nys +42″ 
6. Klaas Vantornout  +1’07” 
7. Philipp Walsleben +1’10” 
8. Bart Aernouts  +1’13” 
9. Dieter Vanthourenhout +1’21”

Záznam ČT – Světový pohár v cyklokrosu 24.102010 Plzeň ženy.

Záznam ČT – Světový pohár v cyklokrosu 2010 Plzeň muži.

Video – poslední kolo.

Video – sestřih závodu.

Zdeňkův komentář.

Video – dojezd Zdeňka do cíle.

Fotogalerie.

Minulý závod.

Příští závod – Tábor 28.10.2010.

Jak se stát členem Fan klubu Zdeňka Štybara?

Internetové stránky Zdeňka Štybara.

Autor: Ing. Josef Hrábek #ZŠ#