Štybar jel UCI World Tour v Pekingu

Zdeněk se jako jediný český jezdec zúčastnil …

posledního závodu sezóny 2013 kategorie UCI World Tour pod názvem „Tour of Beijing“, který se jel od pátku 11. října do úterý 15. října 2013 v Číně. Závod byl rozdělen do pěti etap, přihlásilo se 153 jezdců z 20 týmů, Zdeněk jel se startovním číslem 5.

Pětietapový závod startoval v Šun-i, což je obvod severovýchodně od centra Pekingu. Zde proběhly během olympijských her soutěže v kanoistice a veslování. První čtyři etapy se jely severně od centra hlavního města a trasa několikrát míjela světoznámou Velkou čínskou zeď. Po úvodní rovinaté etapě vystoupali cyklisté ve druhé a třetí etapě do nadmořské výšky přes 800 metrů nad mořem, ovšem nejnáročnější z hlediska z hlediska profilu byla čtvrtá etapa, která končila závěrečným stoupáním 12,6 km s průměrem 5,7 % na horu Mia Feng do výšky přes 1.000 metrů. Závěrečnou etapa byla pojata jako městský okruh se startem z největšího světového „Náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men)“, finiš byl u centrálního stadionu olympijských her 2008 „Ptačí hnízdo“.

Lídrem týmu OPQS, na kterého všichni jeli, byl Tony Martin, který nakonec skončil šestý se ztrátou 24″, pro spurt pak Alessandro Petacchi. Zdeňka jsme mohli vidět zejména v úniku skupiny ve čtvrté etapě, ale peloton vědom si síly uprchlíků jim nedal ani dvě minuty a před posledním kopcem, do kterého jel každý za své, je pro jistotu sjel.